Zmniejszające się rozmiary na metkach i wyszczuplające lustra już nie tylko w przymierzalniach to tylko nieliczne z wielu sztuczek, którymi próbują omamić nas właściciele znanych sieciówek!

 ♥ Odpowiednie oświetlenie

Czy zauważyliście, że w większości popularnych sklepów odzieżowych panuje klimatyczne, nastrojowe oświetlenie? Kilka halogenów umieszczonych obok siebie i już mamy 5 kg mniej!

Odpowiednie oświetlenie nie tylko sprawia, że wyglądamy dużo korzystniej, ale również skutecznie usypia naszą czujność!

♣ Wyszczuplające lustra

Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie? Lepiej nie “pytajmy o radę” luster sklepowych! Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych rozwiązań i my niestety dajemy się łatwo zmanipulować. Kto w końcu nie chce wierzyć, że wygląda tak idealnie? Rzeczywistość, którą zobaczymy w domu może nas niestety niemiło zaskoczyć!

shopping-1073449_960_720

♦ Imprezowa muzyka

Gdy przekraczamy próg sklepu często wpadają nam w ucho żywe, popularne kawałki radiowe. Nie bez powodu odtwarzana jest taka, a nie inna muzyka. Ma to podświadomie zachęcić nas do jak najdłuższego pozostania w sklepie!

♣ Manipulacja metkami

Jeszcze kilka lat temu kobieta, która nosiła rozmiar 42 dziś bez większego problemu zmieściłaby się w 38! Producenci zrobią wszystko, aby wpłynąć na nasze postrzeganie siebie. Musimy przyznać się przed sobą, że chętniej sięgamy po mniejsze rozmiary. Niestety wykorzystują to handlarze.

baby-1296409_960_720